Богдан Илиевски на својот фејсбук профил го коментираше отстранувањето на аудио материјалот од вчерашниот конгрес на СДСМ.

Аудио материјалот во кој се слуша како Шекеринска жално се одјавува од партијата е отстранет од ФБ заедно со групата каде беше објавен.

„Зборувајте за да не ве замолчат“, too little, too late.Севернокорејската демократија ги јаде сопствените деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.