Богдан Илиевски ги коментира изјавите на првите луѓе на власта по бегството на Сашо Мијалков.

Имајќи предвид дека:
– Заев не е виновен, тој е разочаран и загрижен.
– Обиџуко не е виновен, тој е исчезнат.
– ВиРус не е виновна, таа прва пријавила.
Мислам дека Наќе треба да поднесе оставка – пишува Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.