Богдан Илиевски, по повод изјавите на бугарскиот европратеник Андреј Ковачев во интервју за МКД.мк на својот фејсбук профил напиша:

Добро утро граџани ви посакува вашиот добар сосед Андреј Ковачев, европратеник од Бугарија. „Вашиот современ македонски идентитет лежи на бугарската национална историја. Тоа мора да се реши. За тоа нема никакви дилеми меѓу бугарските политички партии“  Ова го потпишаа Заев и Димитров со поддршка од многумина од вас кои, дури, и се радувавте на договорот како на големо достигнување. Ви посакувам да уживате во текстот.

Добро утро граџани ви посакува вашиот добар сосед Андреј Ковачев, европратеник од Бугарија.

„Вашиот современ македонски…

Posted by Богдан Илиевски on Saturday, April 25, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.