Богдан Илиевски ја коментира европската турнеја на премиерот Зоран Заев, кој од седиштето на ЕК порача дека македонскиот идентитет и јазикот не се тема за која ќе преговарал.

Како да ви кажам владини стратези и пиарџии, Зоќе да земе и Сонце од Кутлеш на чело да истетовира и да урла по плоштад „никогаш Се%3&#А, САМО МАКЕДОНИЈА“, никој нема да му поверува. Така да spare me од патетични бљувотини. Со години (ГОДИНИ) укажуваме на криминално штетниот „договор“ за заедничка историја, будали и лажовани не’ праевте. Сега носете си го на чело Зоќе и гордејте се со него и последиците кои ради вас ќе ги трпиме сите. Само не ми подавајте пуфки за некакво новооткриено достоинство и национална гордост.
Со вас едноставно не сме „с’шти народ“.

Како да ви кажам владини стратези и пиарџии, Зоќе да земе и Сонце од Кутлеш на чело да истетовира и да урла по плоштад…

Posted by Богдан Илиевски on Tuesday, 11 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.