Богдан Илиевски коментирајки го говорт на Зоран Заев кој денеска го оддржа на Школка во Градски парк Скопје, истакна дека премиерот направил голема утка со симболиката на местото каде се славеше Денот на независноста. Имено Заев во својот говор со кој се обрати до граѓаните рече дека:

Дваесет и осум години после независноста оваа наша земја која наликуваше на затворена школка конечно се отвора пред Европа и светот и добива можност да ја покаже својата вредност. Македонскиот бисер од школката почнува силно да сјаје.

 

На ова Илиевски му порача на премиерот дека некој треба да му каже оти кога школката ќе се отвори, умира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.