Богдан Илиевски напиша на фејсбук:

За Охрид се уште никакви детали од надлежните. Ни појачан аларм, ни вонредни тестирања. Проверената тактика за пропаст “чекајќи го јајцето на газот” повторно е на сила.

Прашање: Што е поголем злостор кон човештвото? Да обвинуваш загрижени граѓани за ширење паника ако кажат што знаат плашејќи се за здравјето при недостатокот на официјални информации… или ДА КРИЕШ важни информации “за да нема паника” надевајќи се дека ќе имаме среќа во несреќа?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.