Пред избори полна ќе им е устата со Македонија, Република Македонија, реагира Богдан Илиевски на постот на Стево Пендаровски, во кој претседателот објави дека во библиотеката на Парискиот мировен форум подарил копија од книгата „Македонија е сè што имаме“ од првиот претседател на независна Република Македонија Киро Глигоров.

Светото име кое еднаш го продадоа за власт, а сега го продаваат ко лажен патриотизам по социјални мрежи. Допиша ли “с****на” со фломастер претседателов на книгата на Киро, како што допиша на државата од АСНОМ?, прашува Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.