Богдан Илиевски кој е актуелен по случајот „добро зошто“ со новинарката Лепа Џундева и тужбата што ја најави против ЗНМ и ССНМ потсетува на едно интервју на новинарката на Телевизија 24 со поранешниот комесар за проширување Јоханес Хан.

Во коментарите под интервјуто има навредливи коментари за Хан и повици за насилство. Токму коментарите под објавата на Илевски за интервјуто со грчкиот пратеник беа поводот за тужбата за говор на омраза на ЗНМ и ССНМ кон Илиевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.