Јавноста реагира на утринските изјави на предлозжениот амбасадор во НАТО, Дане Талески, кој за инцидентите меѓу САД и Иран.

Пресврт на повидок! После Александар III Македонски, првиот човек од овие простори кој упатил закани кон персискиот регион! Ајатолахот, неофицијално, е во паника после оваа порака, пишува Богдан Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.