Ако се вакви предложените измени, ова не е закон за јавни собири туку закон за воведување класична диктатура, коментира Богдан Илиевски по објавените предлог измени на Законот за јавни собири.

Ау, кое лудило! Комплетно газење на уставните права на граѓаните. Предлог срамен да постои во земја во 21 век. Доказ дека веќе се отидени, пишува некогашниот предводник на „За заедничка Македонија“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.