За дополнителниот заменик министер разоткривање на шема за потенцијален поткуп на гласачи од страна на СДСМ е „очајнички потег“.

Не е очајнички потег самиот потенцијален поткуп на гласачи, туку тоа е врв на демократијата бидејќи се работи за СДСМ. Ајде, уште 5 дена , напиша Богдан Илиевски на ФБ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.