Богдан Илиевски реагира на својот профил на фејсбук на објавата на Владата на Македонија во која пишува што се ќе се случува утре, 8 Септември, Денот на независноста на Македонија. Централниот настан е во Градски парк, кај „Школка“.

На ДЕН НА НЕЗАВИСНОСТА факинг Влада прајт факинг официјален евент на (факинг) школка ко да е Невладина организација за жолтите мрави од Кина, па притоа на прославата ќе мојт да смените пет празни батерии, да го дресирате кучето, да дознајте како се користит пп апарат и уште многу други работи. Ко на пример да жонглирате со аспарагуси.

Врв на све е шо ради алергијата од Македонија, Македонско, Македонци, ќе имате можност да пробате “традиционална храна од нашата земја”. Јебала ве ваша земја, батерии, кучиња и пп апарати, резили над резилите, да Бог да би традиционален гром кон нашата земја во близина ви бил, напиша Илиевски на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.