Вицепремиерката фатена на тајни седенки со обвинителката и шоуменот – се брани дека „зборувале за законот за јавно обвинителство“.

Екс-премиерот раскажува дека ќе паѓаат предмети на СЈО за да се направат комбинации во парламентот – се брани дека „се борел за законот за СЈО“.

Вели „пет пари не вредат“ Албанците – се брани дека „мислел на ДУИ“.

Вели „…и шуто и рогато… мамето…“ – се брани дека седел долго во кафана.

На 15-ти јули нема избори, туку тест на интелигенција – напиша на Фејсбук, Богдан Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.