Инаку, вредноста на запленетиот путер од Љупче, пазарно, е над 70.000 евра (4,5 тони, цирка 100 денари за 100 грама).

 

Вредноста од запленетата дрога на ВиРус и Обиџуко е цирка 30.000 евра (600 грама, 50 еур за грам).

 

Љупче путер е Вајат Ерп за ВиРус и Обиџуко.

 

Во таква земја живееме – пишува Богдан Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.