Александар Кирацовски вечерва отвора локал во центарот на Битола, пишува Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот. Тој вели дека поранешниот генерален секретар на СДСМ, го отвора локалот преку неговиот фризер.

Се крие ли Кирацовски позади неговиот фризер, прашува Илиевски.

Кирацовски бизнисменот! Кирацовски – Кики, денес свечено отвора негов локал во строгиот центар на Битола (Кафе Централ). Кирацовски се крие зад неговиот фризер Димче Кармен. Дали Кирацовски ќе се појави на свеченото отворање на неговиот кафич, прашува Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.