Богдан Илиевски ја коментира неспособноста на власта да набави вакцини за граѓаните на Македонија да се заштитат од Ковид-19.

Како последни сиротињи питавме кај Бугарите за вакцини, добивме компир.

Србите сами се понудија, па ЕДВАЈ ги дотеравме двата пакети вакцини.

Руснаците се нудеа со месеци, најнакрај се одоброволивме да пазариме стотина илјади.

Кинезите и аванс ни вратија.

Фајзеро го нема ко Никола Димитров.

КОВАКС јебе

А премиеро стравува дека ќе имаме вишак, разбир’ш.

Па за ваков резултат треба да си ултраспособен – коментира Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.