Богдан Илиевски има тажна и среќна вест. Тажната, како што вели, е што директорката на Хелсиншки комитет Уранија Пировска повторно „уцвикала“ и нема да седне спроти него да дебатира со факти, а среќната е што тоа ќе го стори Џабир Дерала од Цивил.

ТАЖНА ВЕСТ:
Иако имаше маааала шанса најавена на крајот на минатата недела конечно да се случи средбата со аргументи контра Уранија Пировска, сепак директорката на Хелсиншки повторно уцвика.
СРЕЌНА ВЕСТ:
Утре, понеделник 31.05.2021 во најгледаната политичка дебатна емисија во Македонија, „Само Вистина“ ќе седам (и зборувам) карши Џабир Дерала.
Ако имате некои прашања за човекот од карши, пишете ги.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.