Не знам зошто го кудите Шилегов за чистењето на снегот… Пред неколку часа дојдов во Скопје и НЕМАШЕ СНЕГ! Браво за градскиот татко, тој го чисти снегот уште пред да падне, во облаците. Затоа и цената за чистењето е толку висока, бидејќи облаците се високо, високо над зоната во која функционираме ние, обичните смртници 🙂

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.