Богдан Илиевски на својот фејсбук профил напиша:

ДОБИВМЕ ДАТУМ ИЛИ „УСЛОВЕНА МАПА ЗА ДАТУМ“??

Чекај, чекај сега…. За Црна Гора, на пример, се доделил КОНКРЕТЕН датум (29 јуни 2012). За нас сега советот поддржувал „МАПА за започнување преговори; има услови кои мора да се исполнети што треба да е стимулација за неопходни реформи“. Није ваљда дека наместо датум за датум, сега добивме условена мапа за датум?!

Нешто пак ми личит дека жедни преку вода ќе тргниме.

 

&

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.