Не се шлепај на успех на оние кои ги движи сè што ти презираш и менуваш, му порача Богдан Илиевски на вицепремиерот Никола Димитров, кој честитајќи го успехот на македонската фудбалска репрезентација напиша дека му стигнале честитки од кабинетот на Меркел.

Гордост е МАКЕДОНИЈА. Името кое го смени ти со твојот потпис.
А тоа што и оваа прилика ја искористи да кажеш дека „ти пишал некој од кабинетот на Меркел“, односно дека си многу јако заврзан и близок со кабинетот на Меркел ?! говори само за тоа колку си ти скромноумна џукела.
Ако фудбалерите располагаа со твојата скромноумност, немаше да излезат на терен, бидејќи, нели, Германија е посилна, четири пати била светски шампион итн итн.. Не шлепај се на успех на оние кои ги движи се што ти презираш и менуваш, џуки, му порача Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.