Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, но ние нема да дозволиме!, смета кандидатот на СДСМ, Оливер Илиевски.

Шерифот Максим Димитриевски, како досегашното владење со дивите градби и корупцијата, работата за неговите бизниси тој денеска докажа дека вози на “диво” и кола со затемнати стакла. МВР спроведува сообраќајни контроли, а јас би го прашал, зошто Димитриевски со затемнети стакла. Дали е таа истата кола каде што твоите соработници купуваа гласови по 500 денари, па затемниле стакла за да бидат по “сигурни” во купопродажните зделки на гласови? Дали е таа иста кола која ги тера и вози вработените на општината со сила и уцени да гласат за вас? објави Илиевски на Фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.