Богдан Илиевски на својот фејсбук профил упати прашање.

Прашање до правници: дали судија поротник смее да членува во политичка партија и нејзините тела?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.