Богдан Илиевски на социјалните мрежи ги коментираше препораките за заштита од корона вирусот.

Ако се е до трите препораки (миј раце, дистанца, маска) и ако власта која носи па укинува па пак носи чудни делимични неодлучни “мерки”, на крај и самата вели дека се џабе бидејќи најважни биле трите мерки…

…тогаш за кој мој ни потребала таква власт и такви стручњаци?

Ако се е до трите препораки (миј раце, дистанца, маска) и ако власта која носи па укинува па пак носи чудни делимични…

Posted by Богдан Илиевски on Saturday, 6 June 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.