Институтот за јавно здравје денеска ќе добие компјутери од Македонско-американската алумни асоцијација (МААА).

Донацијата, како што е најавено, ќе ја предадат Верица Јорданова, претседател на МААА и Лук Захнер, канцелар за односи со јавност на Амбасадата на САД во земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.