Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им посака среќа на македонските фудбалери пред мечот со Украина.

Играјте со срце, како што само вие знаете. Победете за Македонија, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.