Оперските пејачи Игор и Ана Дурловски, во придружба на своите деца ја пејат „Налеј, налеј“ и со оваа песна сакаат да им го честитаат најголемиот празник, втори август, Илинден.

„Време во кое и ѕидовите имаат уши а никој не сака да не чуе.
Честит нека ни е #Илинден, напиша Игор Дурловски на фејсбук во пресрет на втори август.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.