Познатиот македонски шоумен и актер, Игор Џамбазов, објави оригинален коментар во свој стил, што се однесува на воведениот полициски час од 22 часот до пет часот следното утро.

Ми се були од овие. Немало корона, а полициски час имало бидејќи ноќе можело тајно да ги монтираат антените што не зрачеле. Оф мори Македонијо, земјо со посебни потреби – напиша Џамбазов.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.