Игор Дурловски повика на протест на 25 април. Тој вечерва на својот фејсбук профил напиша:

Митко Пешов, бранител од 2001ва.

Тетовско Кале, Арачиново, Куманово-Липково, Радуша.

Целиот живот посветен на заштита на територијалниот интегритет и суверенитет на Македонија а денес осуден на 15 години затвор за #тероризам од сопствената држава.

WTF #WhatAFacT

#Слобода

25.04.2021

Митко Пешов, бранител од 2001ва.
Тетовско Кале, Арачиново, Куманово-Липково, Радуша.
Целиот живот посветен на заштита на…

Posted by Igor Durlovski on Thursday, April 22, 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.