Игор Дурловски, македонскиот оперски пејач кој е дел од учесниците во „За заедничка Македонија“ и беше обвинет од сегашната власт за тероризам, на својот Фејсбук профил објави дека ќе ја пее химната на Република Македонија на 25-ти април на протестот за ослободување на уставобранителите.

Драги пријатели, на 25. ти, на протестот за неправедно осудените браќа ќе ја пејам химната на Македонија. 25.04.2021, објави Дуловски.

Драги пријатели, на 25ти, на протестот за неправедно осудените браќа ќе ја пејам химната на Македонија.

25.04.2021

#МакедонијаСлободноЌеЖивее

Posted by Igor Durlovski on Tuesday, 20 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.