Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромоте (ПЦЕР) Самка Ибраимовски предизвика бура во Бугарија.

Koaлицискиот партнер на Зоран Заев со серија навредливи порака им се обрати на „браќата“ во Бугарија, а тие возвратија со иста мера, со навреди за Македонците.

Подолу ја објавуваме пораката со недолични зборови од Ибраимовски, по одлуката на Бугарија да ја блокира Република Македонија во ЕУ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.