Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршување на лидерската средба во вилата „Водно“ се уште не дал изјава за медиумите, но на Фејсбук напиша:

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори. Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен. Сите заедно одиме на голема победа која ќе ја донесе обновата на Македонија“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.