И Зорица Заева, сопругата на премиерот Зоран Заев е со него на трибините на Националната арена во Букурешт, каде во тек е првиот напревар на Македонија на Европско првенство. Пред да полета, премиерот посака среќа за македонските фудбалери, позирајќи пред владиниот авион.

Не се знае дали и Заева го искористи превозот за кој плаќаат македонските граѓани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.