Новата федерална канцеларка на Австрија Бригите Бирлајн денеска од Брисел го искажа своето разочарување за пропаднатиот обид за почеток на преговорите со Македонија и Албанија.

Утрово веќе се сретнав со премиерите на двете држави и го искажав моето разочарување. И македонскиот и албанскиот лидер изгледаа многу разочарано, рече Бирлајн.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.