Во својата политичка кариера претседателот на СДСМ имал доста гафови. Но, ова не ќе да е гаф туку потсвест. И самиот тој смета дека на Македонија ѝ треба ОБНОВА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.