Денеска СДСМ го обвини техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, за ситуацијата со коронавирусот во Македонија.На тоа жестоко реагираше ВМРО-ДПМНЕ.

Но во изминатиот период на социјалните мрежи излегоа видеа и фотографии на кои многу јасно се гледа како СДСМ врши поткуп и партиски собири, а со тоа не ги почитува мерките кои сами ги донесоа.

Пред неколку дена објавивме видео на кое се гледа како во Струмица, СДСМ врши поткуп, толпа граѓани собрани еден до друг чекаат пакет. Покрај овие фотографии, се појави и една од автобусите на ЈСП каде луѓе без маски се туткаат и негодуваат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.