Можe e интроверт човекот, саркастично коментира активистот и писател Божидар Божиновски на веста дека новиот шеф на ОЈО за гонење на организиран криминал, Ислам Абази е непознат за јавноста дотолку повеќе што медиумите не можеа да најдат ниту фотографија од неговиот лик.

Ова, пак, ја потсети професорката Билјана Ванковска на една друга обвинителка која никој ја немаше видено.

Иста ваква најава имаше и за Катица. Се сеќаваме што кадар беше, нели?, пишува таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.