Министрството за здравство информира дека МАНУ детекрирал британски сој на корона вирусот и кај вториот пацинет кој се вратил од патувањето во Занзибар.

Оттаму велат дека брисот кој бил направен во лабораторијата во МАНУ покажал пристуство на британскиот сој САРСКов 2.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.