Долгогодишниот партнер и иден сопруг на популарната пејачка Викторија Лоба бил еден од членовите на Управниот одбор во Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, пишува „Женски магазин“.

Името на скопскиот бизнисмен Ѓорги Калешов стои и на официјалниот сајт на хуманитарната организација со која раководеше популарниот Боки 13. Двојката се појави заедно и на една од роденденските забави на Боки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.