Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски потсетува на муабет „Зборено е со Заев“ од пред две години. Во коментар кај тогашниот ген сек на партијата, сега вицепремиер за корупција, членка на СДСМ прашува до каде е нејзиното вработување.

Фб ме потсети на ситуација пред две години, кога членка на ѕид кај партиски генсек на СДСW, Љупче Николовски сега министер, го прашува до кај е со нејзиното вработување затоа што Заев и ветил ќе збори со него.
И сега, се вработи ли Соња Краљевска, или пак ќе трча по штабови со иста лага?
Туку, каде е Љупче, и тој да не одмара во Хрватска со Шилегов; Заедно ли одат на гости по вечери?, прашува Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.