И сега? Наќе и Мицкоски се виновни и за пратеникот од СДСМ кој има ковид-19? – запраша на својот фејсбук профил Богдан Илиевски или на јавноста попознат како Бетмен Велит.

Тој понатаму додава:

*ВНИМАНИЕ: Му посакувам најдобро здравје и нему и на сите луѓе кои се соочуваат со оваа зараза. Таа не бира ни партија, ни боја, ни религија, ни националност. Погорното прашање во духот на зајадливите политикантските манипулирања деновиве е апел за посериозен пристап кон јавното здравје, а не голи бедни пи-ар обиди се, ама се што ќе нечини во државава, дури и резултатите и ефектите на сопствените амбиции на власта кои се поразителни и највидливи последниве денови, се што не им одговара да го лепат на политичкиот противник. Глупавата опсесија со изборите во ненормални услови значи следно: Зекири како потпретседател на СДСМ сигурно контактирал деновиве со луѓе од партија. Беше и на интервјуа/дебати со политички противници. Хипотетички може третина партии да затвори во самоизолација 2-4 недели. А тие ќе иделе на избори на 5-ти јули. Е, тоа е ефектот кога си сивоња и кога не мислиш на логика, податоци, факти, опасности и ризици по здравје, туку само на тоа кога тебе ти е најпогодно да пробаш да се дозалепиш за фотелја.

И сега? Наќе и Мицкоски се виновни и за пратеникот од СДСМ кој има ковид-19?*ВНИМАНИЕ: Му посакувам најдобро здравје и…

Gepostet von Богдан Илиевски am Sonntag, 31. Mai 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.