Пратеничката Фросина Ременски утре ќе даде исказ во Јавното обвинителство во врска со случајот „Рекет“, дознава „Плусинфо“.

Ременски е почесна претседателка на Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски Боки 13.

Денеска на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција беше бизнисменот Ардијан Амзоски, сопственик на фирмата „Дрим Билдинг“.

Вчера на распит кај Русковска беше и Силјан Мицевски од Битола, како и водителката Лила Филиповска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.