Иако важат за најризична група пензионерите не ги почитуваат препораките за седење дома како најсигурна мерка против корона вирусот. Поголема група денеска го искористи убавото време и сонцето за прошетка и муабет во Жена паркот во центарот на градот.

Се чини дека до нив најмалку допираат апелите дека мораат да останат дома бидејќи така покрај сопствениот, го штитат и животот на најблиските.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.