Немаме потреба од руски вакцини.
Нашите бугарски браќа и сестри ќе ни дадат вакцини!
Нашата ЕУ ќе ни даде вакцини.
НАТО пријателот ќе ни даде вакцини
На крајот ни од Бугарите ни од ЕУ ни од НАТО видовме вакцини.
И пак Русите ни пратија вакцини, со српски авион кој го управувал кубански пилот, со копилотка од Шумадија.
Тоа е таа прозападна ориентација на заевци, што секој ден не приближува кон ЕУ.

Вака актерот Сашо Тасевски ги коментира многуте најави од страна на Владата за вакцини кои Македонија ќе ги добие од ЕУ… Стигнаа руските вакцини…

Немаме потреба од руски вакцини.
Нашите бугарски браќа и сестри ќе ни дадат вакцини!
Нашата ЕУ ќе ни даде вакцини.
НАТО…

Posted by Sasho Tasevski on Sunday, 7 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.