И универзитетската професорка Мирајна Најчевска вечерва се обрати пред присутните на првиот отворен состанок на  на Иницијативниот одбор на Твоја партија, новата партија на адвокатот Александар Тортевски.

Политичарите не треба да добиваат втора шанса, бидејќи еднаш корумпиран политичар ќе биде засекогаш корумпиран. Правна држава се спроведува со правила процедури и критериуми, што го немаме, рече Најчевска пред присутните.

Претходно Тортески за професорката рече дека е горд што со неколку разменети зборови со Најчевска му се допаднал ставот под кои услови би влегла во партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.