И медицинските маски добија партиска припадност. СДСМ го ризикува здравјето на младите кои делат маски исто како и на граѓаните кои ги застануваат и добиваат маски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.