Ќе се вратам, или I’ll be back, е омилената реплика од филм на Оливер Спасовски, новиот технички премиер. Коста Петров, потпретседател на СДСМ и маркетинг-специјалист го објави видеото на кое Спасовски одговара на 30 прашања.

Претходно, Петров вакво исто видео објави за Мила Царовска, сега веќе поранешната министерка за труд и социјала која во техничката влада ќе биде вицепремиерка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.