И Кастриот Реџепи, пратеникот од БЕСА, џокерот кој ја спаси довербата на Владата, вечерва беше дел од средбата на премиерот Зоран Заев со владините коалициони партнери.

Вечерва претставниците на помалите политички партии од владината коалиција ги слушнаа од Заев владините приоритети по приклучувањето на Алтернатива во Владата. Како што најавија, ќе се консултираат внатрепартиски за сите нивни следни чекори.

Во вестите на Сител по средбата Павле Трајанов од ДП сподели дел од она што се разговарало:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.