По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните гласачи да гласаат за број 14 И ДА ГО ЧКРТНАТ ЗБОРОТ СЕВЕРНА пред Македонија.

Единствена цел е да направат груба манипулација со дел од гласачите кои, ако би шкртнале било што на ливчето, ќе имаат неважечки глас.

Граѓаните го препознаа овој очаен обид на СДСМ.

Во овој очаен обид се приклучи и Ѓорѓи Галетановски, директорот на скопската зоолошка градина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.