Денеска од 11:30 часот пред Министерство за здравство ќе се одржи протест под мотото „Здравје, а не провизија – Оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива“.

Изминатите неколку недели, секоја сабота, се оджуваа протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ на кои граѓаните го искажуваат своето незадоволство од здравствените власти и нивното справување со пандемијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.