И денеска е блокиран автопатот Скопје – Штип. Продолжува протестот против ископот на песок и чакал во Средно Коњари. Демонстрантите бараат исто да се стопира целата акција.

 

Во Средно Коњари концесионерот ископува песок и чакал, како да добил поттик од институциите, а не ревизија на неговото работење, реагираат жителите кои вчера и денеска во знак на протест го блокираат автопатот Скопје -Штип, на приклучокот кај село Средно Коњари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.